Pagaliau reikalai pajudės pirmyn. Merkurijus direktyvinis.

Pagaliau po retrogradinio periodo Merkurijus lapkričio 20 d. 21:11 val. Lietuvos laiku pradės judėti direktyviai Skorpiono zodiako ženklu, kuriuo keliaus iki gruodžio 9 d., po to įžengs į Šaulį.

Tokiu metu smegenys pradės aktyviau dirbti, pradėsime geriau suprasti  vieni kitus, nebejausime streso darbe, be kliūčių gausime reikiamą ir aiškią informaciją, lengviau komunikuosime, susipažinsime, greičiau galėsime įsisavinti naujas programas, nebeliks kliūčių vykdant remontus, pristatant savo veiklą visuomenei, persikeliant į naują gyvenamąją vietą ar darbovietę – visi reikalai pradės judėti greičiau.

Tad galime drąsiai užmegzti naujas pažintis, imtis naujų projektų, sudarinėti sutartis, pradėti mokytis.

Reikalai pajudės ne iš karto – po retrogradinio judėjimo planeta praeina stacionarinę būseną ir po truputį, kaip traukinukas, pradeda greitėti, kol įgyja maksimalų greitį.

Taip ir reikalai – po vėlavimo, strigimo periodo, pradeda po truputuką įgyti pagreitį. Apie lapkričio 24 d. Merkurijus jau judės 50% savo maksimalaus greičio, o nuo gruodžio 2 d. jau bėgs visu 100 %. Taip ir reikalai panašiai spręsis ir vystysis.