Mineralai. Smaragdas

Smaragdo vardas kilęs iš graikiško „smaragdos“, kas reiškia „žalią akmenį“. Todėl nenuostabu, kad senovėje smaragdais būdavo vadinama didžioji dalis žalių akmenų.

Pasak mineralogo prof. W. Šumano smaragdais vadintini tik tie berilai, kuriems žalią spalvą suteikia chromas, o tie, kurių chromoforu yra vanadis – tiesiog žaliais berilais.

Manoma, kad smaragdas buvo vienas mylimiausių Deivės Izidės akmenų. Jį turėjusi nešioti Kleopatra. Graikai laikė jį Deivės Veneros akmeniu. Jis priskiriamas ir legendiniam dievų Pasiuntiniui Hermiui Trismegistui.Teigiama, kad jis buvo ir karaliaus Saliamono mėgstamu akmeniu. Kaip bebūtų, smaragdas minimas visose tautose, kaip šventas akmuo, turintis ypatingas galias.

Vediniuose talismanuose jis atstovauja Merkurijaus planetą.

Žymioji vienuolė Hildegarda von Bingen pristato jį kaip „priemonę prieš visus žmonių negalavimus ir ligas, nes saulė jį pagimdo, o jo visa substancija yra iš oro žalumos“.

Pagal M. Giengerį smaragdas skatina

• dvasinį augimą,
  • aiškiaregystę,
  • grožio,
  • harmonijos,
  • teisingumo suvokimą,
  • moko džiaugtis ir būti jaunais savo sieloje,
  • tai draugystės,
  • meilės ir supratimo tarp partnerių akmuo.

Jis skatina

• visokeriopą regeneraciją,
  • o krizių metu – naują orientaciją,
  • prasmę ir tikslus.

Gerina

• regėjimą,
  • mažina akių nuovargį stebint jį,
  • padeda sergant kvėpavimo takų ligomis.

Stiprina

• širdį,
  • imuninę sistemą,
  • sužadina kepenų veiklą,
  • ramina reumatą,
  • tulžies susirgimus,
  • vidinės ausies uždegimą,
  • sinusitą,
  • slogą,
  • knarkimą,
  • neurodermitą,
  • skatina sveikimą po infekcinių ligų,
  • nešiojamas esant augimo sutrikimams.

Daugelis tyrėjų pristato jį kaip laimingos meilės akmenį. Jam priskiriamos ir sąžiningo advokato savybės, t.y., jis padeda sąžiningai ir teisingai išspręsti teisminius procesus. Beveik visi pabrėžia jį nešiojančio žmogaus vidinės švaros ir teisingumo būtinybę.

Taigi, mitinio smaragdo funkcija – pritraukti aukštųjų jėgų paramą bet kuriai komunikacijos formai, tarnaujančiai esminiams Visatos principams: Meilei, Tiesai ir Evoliucijai. Todėl, kuo labiau žmogus stengiasi gyventi pagal aukščiau paminėtus principus, tuo daugiau jam gali atverti smaragdas. Kuo labiau jis jiems nusižengia, tuo rimčiau smaragdas jam į tai nurodys.

Todėl, tiems, kurie netiki Dvasia, geriau rinktis žalius turmalinus, derinančius ir dvasinę ir materialiąją puses.

Sąžiningai gyvenančiam savo gyvenimą ir tikinčiam Dvasia žmogui, smaragdas padės

• atsirinkti draugus,
  • tiesą nuo netiesos,
  • tikra nuo netikro,
  • skatins šeimininko sielai naudingus kontaktus,
  • lengviau bus skaityti siunčiamus ženklus,
  • laukiantiems meilės ir jau įveikusiems savo egocentrizmą, jis pritrauks giminingą sielą.

Jis tinka

• visiems, dirbantiems su rašytu arba tariamu žodžiu (su sąlyga, jei esate sąžiningi).
  • menininkams, atsidavusiems Gėrio idėjai, pritraukia tikrąjį Įkvėpimą (sakoma, jog smaragdą turėjo W. von Gėtė ir J. S. Bachas).

Smaragdo poveikis stiprėja, žmogui pradedant ieškoti savęs ir savo Paskirties. Jis nereikalingas, siekiančiam galių ar jėgos, kad veikti kitus. Šie žmonės patirs painiavą ir chaosą.

Smaragdai ypatingai stiprins mus tik atradus save ir vykdant savo tikrąjį Pašaukimą. Būtent tuo žmogus ir tampa neįveikiamas.

Tikriesiems ieškotojams smaragdas

• atvers naujus pažinimo klodus,
  • ženklais nubrėš Kelią,
  • atrinks bendražygius,
  • padės nesiblaškant eiti pasirinkta kryptimi,
  • skatins tvirtumą,
  • užtikrintumą savo jėgomis ir Dvasinių Vedlių parama,
  • išsikristalizuos Dvasinio Vedlio, kuris nebūtinai turi fizinį kūną, pozicija žmogaus gyvenime,
  • bet kurios dvasinės krypties atstovui skatins sąmoningą atsidavimą savai krypčiai arba padės rasti savąją, jei tikroji dar nebuvo rasta.
  • ramina fanatizmą, abejones,
  • blukina senas mentalines programas, skatindamas tikrumo paiešką,
  • padeda įveikti Tikėjimo krizes ir išbandymus, stiprina maldos poreikį ir kokybę.

Radusiems Kelią, smaragdas pritraukia nuolatinę Dvasinių vadovų paramą, išsiliejančią stebuklais. Žinoma, nereikia nė sakyti, kad toks žmogus jau nebedeklaruoja Visatos įstatymų, tačiau pagal juos gyvena.

Papuošalų iš smaragdo nešiojimas:

• Tie, kas manosi radę savo giminingą sielą, gali gamintis vestuvinius žiedus su smaragdais (vienas pjaunamas pusiau ir dedamas į abu žiedus).
  • Dvasiniams tikslams smaragdas nešiojamas ant mažylio piršto sidabre.
  • Sėkmei, giminingai sielai pritraukti ar dėl kitų reikalų, jis gali būti nešiojamas ant bevardžio piršto baltajame aukse.
  • Puikiai veikia pakabutis ant imuninės sistemos centro, auskarai. Jei silpnos akys, galima dėti į akinių kampučius.

Prausti, kai jaučiate, jog reikia, tyru vandeniu. Mėgsta Mėnulio jaunatį, kaip ir pilnatį bei ankstyvą rytą. Tiesioginės saulės spinduliuose nelaikykite.

(Informacija pateikta pagal Astromineralogijos centro Pars Fortunae duomenis.)

Šis tekstas yra iš Tito Masia knygos “Gemoastrologija”